fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Linie easyJet zakazują orzeszków na pokładach samolotów

Bloomberg
W trosce o pasażerów z alergią kolejny przewoźnik lotniczy zaprzestaje sprzedawania orzeszków ziemnych.

Brytyjski niskokosztowa linia lotnicza easyJet zaprzestanie sprzedawania na pokładach swoich samolotów orzeszków ziemnych, a także przekąsek i posiłków zawierających inne orzechy. Co więcej, przewoźnik będzie również prosił pasażerów, by nie jedli własnych orzeszków i orzechów, jeżeli na pokładzie będzie uczulony pasażer.

- Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich naszych klientów i załóg jest dla nas najważniejsze, stąd procedury mające wspomagać naszych klientów uczulonych na orzechy – powiedział AFP rzecznik prasowy easyJet.

Dodał też, że przewoźnik będzie prosił pasażerów, by informowali o swojej alergii przed lotem. Wtedy obsługa będzie mogła zaapelować do wszystkich na pokładzie, żeby powstrzymali się od jedzenia produktów zawierających orzechy. Zakaz sprzedaży orzeszków ziemnych wszedł w życie ze skutkiem natychmiastowym. Usuwanie posiłków i przekąsek zawierających inne orzechy ma potrwać kilka miesięcy.

Powodem decyzji easyJet może być rosnąca świadomość, że alergie wywoływane przez niektóre pokarmy stanowią zagrożenie. Swego czasu głośno było o Natashy Ednan-Laperouse, która zmarła na pokładzie samolotu British Airways w wyniku wstrząsu anafilaktycznego po zjedzeniu kanapki, której skład nie był właściwie oznaczony. Brytyjski przewoźnik nie jest jedynym, który zaprzestaje podawania orzeszków – niedawno podobną decyzję podjęły koreańskie Korean Air.

Czytaj też: "Zakaz latania za otwarcie orzeszków w samolocie".

Wielu przewoźników wciąż nie rezygnuje z serwowania tej popularnej przekąski, a Swiss Airlines zabrania wręcz pasażerom zabierania orzeszków ziemnych na pokład. Inni, jak Air Canada, dbają o wydzielanie stref, gdzie się ich nie podaje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA