fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Qatar Airways rozdają bezpłatne bilety medykom na całym świecie

Bloomberg
100 tysięcy darmowych biletów na swoje rejsy rozdadzą pracownikom służby zdrowia na całym świecie. Ma to być podziękowanie za bohaterską — jak to określa przewoźnik — opiekę medyczną nad pacjentami zarażonymi Covid-19.

„Bilety będą dostępne dla personelu medycznego w każdym kraju świata”- napisały Qatar Airways w komunikacie. Akcja rozpoczyna się dzisiaj, 12 maja i potrwa do 18 maja, a jedyne, co mają zrobić osoby uprawnione do wzięcia udziału, to zarejestrować się na stronie qatarairways.com/ThankYouHeroes.

Czytaj także: Grupa Lufthansy wznawia loty do miejsc turystycznych 

Pracownicy służby zdrowia, którzy otrzymają po rejestracji kod promocyjny, mogą zarezerwować maksymalnie dwa powrotne bilety dla siebie i osoby towarzyszącej na rejsy wykonywane przez Qatar Airways do jakiegokolwiek miejsca na świecie, dokąd lata ten przewoźnik. Jak na razie jednak Qatar ma uziemioną praktycznie całą swoją flotę z powodu pandemii Covid-19 i sporadycznie tylko wykonuje rejsy ewakuacyjne. Przewoźnik informuje jednak, że zamierza wkrótce powrócić do latania. Jeszcze w maju linia zamierza przywrócić 52 kierunki, a w czerwcu dodać kolejnych 28, aby utrzymać znaczenie Dauhy jako ważnego portu przesiadkowego. Planowe przywracanie siatki ma objąć 33 lotniska w regionie Azji i Pacyfiku, 23 w Europie, 20 na Bliskim Wschodzie oraz 4 w Ameryce Północnej i Południowej.

Przed zamknięciem granic Polski, co miało powstrzymać rozszerzanie się pandemii, Qatar Airways wykonywały dwa rejsy dziennie pomiędzy Dauhą i warszawskim lotniskiem Chopina.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA