fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekarze i pielęgniarki

Minister zdrowia Adam Niedzielski: 100% większe wynagrodzenie dla pracowników medycznych walczących z koronawirusem

Minister Zdrowia Adam Niedzielski
Minister Zdrowia Adam Niedzielski
Jakub Czermiński, Twitter
- Aby przeciąć wszystkie spekulacje zdecydowałem się nie czekać na wejście w życie ustawy i wydałem już dziś polecenie gwarantujące wypłatę podwójnego wynagrodzenia dla pracowników medycznych walczących z covid-19 - ogłosił na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Grupa beneficjentów została poszerzona o ratowników i diagnostów - dodał Niedzielski.

W tym celu minister zdrowia podpisał polecenie dla prezesa Narodowego Fundusz Zdrowia, w którym nakazuje podniesienie o 100% wynagrodzenia dla personelu medycznego walczącego z koronawirusem.

Świadczenie dodatkowe dla personelu medycznego w tym także dla ratowników medycznych i szpitalnych diagnostów laboratoryjnych obowiązuje od dnia dzisiejszego tj. od 1 listopada 2020 r.

Przypomnijmy, że w środę media obiegła informacja o tym, że poprzez nowelizację przepisów PiS wycofuje się z przegłosowanego najpierw przez Senat, później Sejm dodatku covidowego dla wszystkich medyków. Partia rządząca mówi, że był to błąd, dodatek ma być tylko dla skierowanych do walki z pandemią - poinformował na Twitterze dziennikarz RMF FM, Patryk Michalski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA