fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

LGBT

Holendrzy zrywają współprace z Puławami. Powód? Anty-LGBT

Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Rada holenderskiego miasta Nieuwegein podjęła decyzję o natychmiastowym zawieszeniu partnerskiej współpracy z Puławami. Powodem tej decyzji jest ogłoszenie w polskim mieście strefy wolnej od LGBT.

Puławy i Nieuwegein były miastami partnerskimi przez ponad 21 lat. 

- Ustanowienie stref wolnych od homoseksualistów to poważna sprawa i nasza rada miasta wydała jasne oświadczenie w tej sprawie - powiedziała radna Marieke Schouten.

Członkowie rady niemal jednogłośnie wyrazili swój sprzeciw wobec wprowadzania stref wolnych od LGBT. - Jesteśmy tęczowym miastem. Puławy i Nieuwegein są częścią Europie, gdzie wierzymy, że kimkolwiek jesteś, niezależnie od twojej orientacji, możesz funkcjonować w przestrzeni publicznej. Nie ma stref wolnej od gejów - dodaje Schouten.

Radna wyjaśniła, że przedstawiciele miasta próbowali rozmawiać ze swoimi kolegami z Polski. W marcu burmistrz Backhuijs wysłał list, w którym wyraził swoje obawy, jednak pozostał on bez odpowiedzi.

- Mamy nadzieję, że ludzie należący do społeczności LGBT w Polsce, czują, że mają z naszej strony wsparcie - mówi radna.

Źródło: nos.nl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA