fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Bosak dyrektorem klubu Kukiza

Krzysztof Bosak
Fotorzepa, Jerzy Dudek
W klubie Pawła Kukiza zapadły wstępne decyzje o obsadzie stanowisk w Sejmie. Posłowie mają się dokładać do działalności ruchu, ale wciąż nieznana jest wysokość składki

Krzysztof Bosak to jeden z liderów Ruchu Narodowego. Zrezygnował ze startu w wyborach do Sejmu, bo sojusz narodowców z Kukizem nie podobał się skrajnej prawicy, która stanowi część Ruchu Narodowego. - Bosak był posłem i ma największe doświadczenie - tłumaczy nam nominację Bosaka na dyrektora klubu jeden z jego posłów.

W ugrupowaniu jest jeszcze jedna teoria dotycząca funkcji dla Bosaka. Narodowcy mają dość posłów, by wyjść z klubu i założyć własne koło. Wtedy jednak Bosak straciłby posadę. Będzie on więc gwarantem współpracy.

Na wicemarszałka ma być wskazany z kolei Stanisław Tyszka. Wywodzi się on ze środowiska republikańskiego. Do Kukiza przyszedł z partii Jarosława Gowina. – Jest duże prawdopodobieństwo, że zostanie naszym kandydatem na wicemarszałka. To musi być osoba merytoryczna, znająca procedury. Staszek jest takim człowiekiem – tłumaczył wczoraj rp.pl sam Kukiz.

W klubie słychać jednak głosy, że decyzja może się zmienić. W pierwszym tajnym głosowaniu wygrał były poseł i europoseł Ligi Polskich Rodzin Sylwester Chruszcz. - A przynajmniej tak powiedział wszystkim Kukiz, który liczył głosy - mówi nam jeden z posłów. Tyszka wygrał w drugim, publicznym głosowaniu, a jego rywalką była Agnieszka Ścigaj, posłanka z Krakowa.

Według naszych rozmówców ta kwestia będzie jeszcze przedmiotem ustaleń. - Z pewnością kandydaturę musi zatwierdzić oficjalnie klub - mówi polityk związany z Chruszczem.

Ustaleń będzie wymagać też składka na funkcjonowanie ruchu. Jako jedyna sejmowa formacja nie dostanie on dotacji. To była świadoma decyzja, bo Kukiz'15 był jedynym komitetem wyborców, czyli takim, któremu nie przysługują budżetowe pieniądze. Stąd pomysł składki wśród posłów. Według niektórych źródeł mieliby oni oddawać 30 proc. swoich uposażeń.

- Z pewnością składka będzie, ale nie w takiej wysokości - twierdzi jeden z naszych rozmówców.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA