fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Paweł Kukiz: Mam nadzieję, że podpiszemy porozumienie z PiS

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Nie ma też wątpliwości, że chociaż z wieloma rzeczami się nie zgadzam, to właśnie ta opcja polityczna jest mi najbliższa - mówi o możliwości podpisania porozumienia z PiS lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

- Sądzę, że będziemy mieli do czynienia z taką sytuacją, że obóz (Zjednoczonej Prawicy - red.) będzie nieco przekształcony - powiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Dopytywany, czy chodzi o porozumienie z Pawłem Kukizem wicepremier odparł, że w sobotę nie lidera koła Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia miał na myśli. - Chociaż oczywiście bardzo byśmy się ucieszyli i nawet nie jesteśmy daleko od porozumienia, sądzę, że jesteśmy blisko; ale akurat w tym momencie chodziło o kogoś innego - dodał, nie wymieniając nazwiska.

O możliwości zawarcia porozumienia z PiS mówił w rozmowie z TVP Info Paweł Kukiz. Potwierdził, że negocjacje są zaawansowane, a w przyszłym tygodniu może dojść do kolejnego spotkania z Kaczyńskim.

- Chcemy sędziów pokoju, ustawy antykorupcyjnej, ustawy antysitwowej, ale kluczowa jest dla nas ordynacja wyborcza - zapowiedział Kukiz.

- Mówiłem wielokrotnie, że jest mi absolutnie obojętne, z kim wprowadzę swoje idee. Tak samo będzie w tej sytuacji. nie ma też wątpliwości, że chociaż z wieloma rzeczami się nie zgadzam, to właśnie ta opcja polityczna jest mi najbliższa. Gdyby wprowadzili prodemokratyczne postulaty, wiele w Polsce zmieniłoby się na lepsze. Mam nadzieję, że podpiszemy porozumienie - dodał.

Źródło: rp.pl/TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA