fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Kukiz: Zamknąć durniów hołubiących faszyzm

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Paweł Kukiz wzywa na swoim profilu na Facebooku do "zamknięcia delikwentów", których określa mianem "grupy durniów hołubiących faszyzm".

Kukiz odwołuje się do członków stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność" będących bohaterami reportażu wyemitowanego przez "Superwizjer" TVN. W materiale można zobaczyć m.in. nagranie z imprezy w czasie której oddawano cześć Adolfowi Hitlerowi. Sprawą zajęła się już prokuratura, doszło do pierwszych zatrzymań.

"Według polskiego prawa propagowanie komunizmu i faszyzmu jest karalne" - przypomina Kukiz. I dodaje, że "nie rozumie, dlaczego od rana do nocy trąbi się w mediach o grupie durniów hołubiących faszyzm".

Kukiz apeluje, by owych "durniów" zamknąć, "pokazać w TV zatrzymanie a ich 'ugrupowanie' zdelegalizować".

Jednocześnie Kukiz apeluje, by to samo zrobić z "partiami i organizacjami, które propagują zbrodniczy komunizm".

W artykule 13 Konstytucji RP zapisano, że „Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA