fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Kukiz rozlicza partie: 126 tys. zł na wina i cygara, 2,5 tys. na go-go

stoppartiokracji.pl/
W środę wystartowała strona internetowa stoppartiokracji.pl, która powstała z inicjatywy Kukiz'15. Ruch na niej podkreśla, że nie pobiera subwencji i wylicza wydatki na partie.

Witryna jest uzupełnieniem projektu ustawy ruchu o zlikwidowaniu finansowania partii z budżetu państwa, który jako pierwsza opisywała "Rzeczpospolita" już na początku stycznia.

Na stronie ruchu są logotypy wszystkich partii, także tych, które nie weszły do parlamentu, jak KORWiN i koalicja Zjednoczonej Lewicy, opatrzone wymownym pytaniem: "Ile zabrały ci partie polityczne w ramach subwencji partyjnych w tej kadencji Sejmu?". Pod każdym logotypem na bieżąco biją liczniki z kwotami, przypisane do konkretnego ugrupowania.

Jest również apel Pawła Kukiza: "Kukiz’15 nie zamierza pobierać subwencji partyjnych. Proszę więc po dobroci o nieużywanie w stosunku do naszego Ruchu Obywatelskiego określenia „partia” i niewrzucanie nas do jednego wora z żyjącymi na koszt Obywateli".

Ruch Kukiz'15 punktuje na stronie także wydatki wszystkich partii z poprzedniej kadencji Sejmu: 126 tys. zł wydane na wina i cygara, 2,5 tys. zł na kluby go-go, 250 tys. zł na luksusowe garnitury, a także 130 tys. zł na SPA i 6 tys. zł na "haratanie w gałę".

Na stronie jest dostępny projekt ustawy o finansowaniu partii, który został już złożony u marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Proponowany projekt zakłada m.in. likwidację przymusowych subwencji dla partii, możliwość dobrowolnego odpisu 5 zł od podatku na partie, a także wymóg wobec ugrupowań, by min. 15 proc. pieniędzy przeznaczały na Fundusz Ekspercki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA