fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

#RZECZoPOLITYCE Tomasz Lipnicki: PiS nie ma konkurencji

rp.pl
- Uważam, że PiS nie ma konkurencji i nikt nie osiągnie takiego poziomu zaufania jak partia Kaczyńskiego - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Tomasz Lipnicki, artysta i kompozytor.

Lipnicki wypowiedział się na temat rządów w Polsce i partii PiS. - Im jestem starszy tym bardziej obserwuje zmianę w postrzeganiu rzeczywistości. Wydaje mi się, że sporo się zmieniło, jest mniej przemocy w Polsce. Ten fragment rzeczywistości jest bardzo marginalny. Przemoc trafiła na salony, ma charakter instytucjonalny – ocenił muzyk.

- Uważam też, że PiS nie ma konkurencji, i nikt nie osiągnie takiego poziomu zaufania jak partia Kaczyńskiego. Kraj w którym teraz żyję jest dużo lepszy od czasów komunistycznych – uważa Lipnicki.

- Mam jednak poczucie, że zmierzamy do życia w totalitaryzmie. Jarosław Kaczyński to najsmutniejszy człowiek w Polsce, wydaje mi się że to co robi, bierze się z głębokiego cierpienia. Nie będzie nigdy spełniony. Uważam, że chce świętego spokoju, na jego zasadach - dodał.

Lipnicki wypowiedział się na temat spraw politycznych. - Polska ma zróżnicowane społeczeństwo. Uważam, że ważne są sposoby rozmowy, powinniśmy szukać kompromisów. Na przykład te donosy niektórych polityków za granicą były żenujące – podkreślił.

Artysta przypomniał również czas, kiedy zaczął tworzyć utwory muzyczne. - Nigdy nie pracowałem nad karierą, nauczyłem się grać na gitarze w wieku dwunastu lat i zawsze coś wokół tego się działo. Nasza nowa płyta jest bardzo mroczna i twarda, wróciliśmy tutaj do charakteru Illusion.Tworzę również płytę solową i książkę z elementami biograficznymi – zaznaczył muzyk.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA