fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Naukowcy z Harvardu bronią Puszczy Białowieskiej

Flickr, Frank Vassen
Andrzej Duda, Beata Szydło i minister środowiska Jan Szyszko są adresatami listu, który grupa światowej sławy naukowców m.in. z Harvardu napisała w obronie Puszczy Białowieskiej.

Pod listem podpisali się specjaliści z dziedziny biologii, ekologii oraz nauk botanicznych z uniwersytetów w Bremie, Oksfordzie i Uniwersytetu Harvarda. Protestują w nim przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej, którą zaplanował resort ochrony środowiska - informuje RMF FM

Naukowcy krytykują m.in. twierdzenie ministra Szyszki, że "Puszcza jest dziełem ludzkich rąk, podkreślają też, że plany wycinki są sprzeczne ze zobowiązaniami Polski podjętymi w ramach programu Natura 2000.

Według specjalistów, planowana przez ministerstwo wycinka zniszczy zachodzące w puszczy procesy ekologiczne, czyli to, co na tym obszarze jest najcenniejsze, a dodatkowo - osłabi naturalną odporność drzew na szkodniki, w tym na korniki.

Zdaniem podpisanych pod listem naukowców, takie działania doprowadzą do tego, że Puszcza stanie się zwykłym lasem przemysłowym.

 

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA