fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Schetyna: PiS stawia Polskę na marginesie Europy

Grzegorz Schetyna
Fotorzepa, Jerzy Dudek
PiS musi się potrafić zatrzymać i trzeźwo ocenić konsekwencje swojej polityki. A ona prowadzi Polskę na skraj Europy - twierdzi szef PO Grzegorz Schetyna.

- Jestem zwolennikiem tego, by nie eskalować konfliktu - zadeklarował w "Kontrwywiadzie" szef PO. Schetyna czeka, jak powiedział, na propozycję prezydenta, premier czy prezesa Kaczyńskiego rozwiązania narastającego problemu.

Pytany o działania, jakie podejmuje PO w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, Schetyna odparł, że jego partia inauguruje w Warszawie Kluby Obywatelskie, a zarząd PO spotyka się jutro z europarlamentarzystami, "bo wszystko, dużo i wiele będzie rozgrywać się w Brukseli w przyszłym tygodniu". Zapowiedział, że PO będzie "bronić Trybunału Konstytucyjnego jak demokracji, jak niepodległości..."

Uznał, że odpowiednią droga tej obrony jest to, co się obecnie dzieje pod KPRM, pod TK, na ulicach i w parlamencie. Zdaniem Schetyny miejsce "opozycji totalnej" jest także w parlamencie, bo jeśli "przeniesiemy wszystkie aktywności na ulicę, to rzeczywiście będziemy mogli powiedzieć o Majdanie w Warszawie".

- To jest ostatni etap. Tzn. to jest coś, czego jeszcze kilka miesięcy temu nikt by nie był w stanie sobie tego wyobrazić - mówił Schetyna. Jego zdaniem, byłaby to konsekwencja "braku odpowiedzi ze strony partii rządzącej".

- Jeżeli ten problem nie będzie podjęty w taki sposób, żeby poszukać rozwiązania tego konfliktu coraz bardziej rosnącego i emocjonalnego, to wtedy niestety wszystko będzie nas prowadzić na ulicę - powiedział szef PO.

Więcej na stronie RMF FM.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA