fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kosmos

Konferencja płaskoziemców w Birmingham: Australia nie istnieje, żyją tam aktorzy opłacani przez NASA

adobestock
Australia jest jedną wielką mistyfikacją - to najnowsza teza osób twierdzących, że ziemia jest płaska, którzy wzięli udział w spotkaniu tzw. "Flat Earthers" w Birmingham. Pomysł nie jest jednak nowy - na Reddicie pisano o tym już w zeszłym roku.

To zastanawiające odkrycie ponownie wróciło do mediów społecznościowych po tym, gdy zostało sformułowane na portalu Reddit na początku 2017 roku. Jednak z biegiem czasu internetowi detektywi doszli do wniosku, że oprócz Australii nie istnieją także różne inne miejsca.

Ostatnio, na początku maja, o mistyfikacji w postaci Australii rozmawiano na spotkaniu w Birmingham, gdzie ponad 200 osób zebrało się, aby przez bite trzy dni utwierdzać się w przekonaniu, że Ziemia to nic innego, jak gigantyczny naleśnik.

W kwestii Australii sprawa wydaje się prosta - "To mistyfikacja, która sprawiła, że wierzyliśmy, iż Wielka Brytania przeniosła swoich przestępców gdzie indziej, w rzeczywistości ci więźniowie zostali załadowani do statków i utopieni, zanim mogli znów zobaczyć ziemię. To jedno z największych masowych morderstw w historii" - możemy przeczytać w popularnym ostatnio, udostępnianym na Facebooku wpisie.

Zdaniem uczestników konwencji w Birmingham, osoby, które myślały, że lecą do Australii, w istocie latały gdzieś do Ameryki Południowej. Sama Australia jest zaś wygenerowana komputerowo lub też jakieś miejsce na świecie udaje ją, przy pomocy aktorów zatrudnionych przez NASA.

Jednak nie tylko Australia jest zagrożona. Na Reddicie już w 2015 roku udowadniano, że nie istnieje Finlandia, która została wymyślona tylko po to, aby zwiększyć kwoty połowowe na Bałtyku, co pozwoliłoby zwiększyć eksport sushi z Rosji do Japonii.

Teorie o nieistnieniu pewnych miejsc na świecie są starsze niż media społecznościowe. Już w 1993 roku użytkownicy usenetu zastanawiali się, czy istnieje niemieckie miasto Bielefield. Miało to być fikcja utrzymywana przez CIA, Mossad lub kosmitów. Albo jakąś kombinację tej trójki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA