fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Abp Jędraszewski o pedofilii w Kościele: bardzo mała liczba winnych

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Ilość tych naprawdę bardzo złych zdarzeń w przypadku księży sięga zaledwie kilku procent. W skali to jest bardzo mała liczba winnych - tak o problemie pedofilii w Kościele mówił w TV Republika abp Marek Jędraszewski.

Abp Jędraszewski wspomniał swoje własne słowa, które oburzyły wiele środowisk - podczas mszy w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego hierarcha nazwał środowiska LGBT "tęczową zarazą".

Metropolita krakowski przyznał, że "spotyka się z zarzutami o to, jak mógł porównać LGBT do tęczowej zarazy". Tłumaczył, że w czasach Powstania Warszawskiego i po nim nie można było mówić o ideologii i zarazie, a jedynie o światopoglądzie naukowym.

- Dzisiaj możemy do tej prawdy wrócić. Świat jest bez Boga i dekalogu to jest zaraza- mówił arcybiskup.

Jędraszewski uważa, że mówienie o małżeństwach homoseksualnych to "perfidna operacja na języku znana z czasów bolszewickich", polegająca na tym, że zmieniając treść pojęć wpływa się na myślenie człowieka.

Arcybiskup mówił również o kwestii pedofilii w Kościele. Stwierdził, że  problem "może i jeszcze jest", ale liczba przypadków, w których dotyczy księży, jest niewielka, a pedofilia jest 'szerokim problemem społecznym".

- Ilość tych naprawdę bardzo złych zdarzeń w przypadku księży sięga zaledwie kilku procent. Robi się z duchownych osoby ponoszące wyłączną odpowiedzialność za ten odrażający proceder - mówił abp Jędraszewski. - Tymczasem w skali jest bardzo mała liczba winnych.

Źródło: TV Republika
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA