fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Abp Jędraszewski zwolnił całe biuro prasowe - pięć kobiet

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Wczoraj zespół prasowy Archidiecezji Krakowskiej, składający się z pięciu kobiet, otrzymał informację, że decyzją abp. Marka Jędraszewskiego od 1 października zostaje zwolniony z pracy.

Z przekazanej przez Księdza Ekonoma decyzji abp. Jędraszewskiego wynika, że pięć pracownic zostanie zastąpionych przez inny zespół.

Portal lovekrakow.pl poinformował, że pięć pracownic informację o rozwiązaniu zespołu prasowego usłyszało 19 września. Dowiedziały się tez, że pracę tracą od 1 października, mimo że umowy cywilnoprawne gwarantowały im miesięczne wypowiedzenie.

Pracownicom nie podano także żadnych przyczyn zwolnienia.

Jak pisze lovekrakow.pl, to właśnie pracownice biura prasowego stoją za wiecami poparcia dla abp. Jędraszewskiego, które zorganizowano, gdy na hierarchę spadła lawina krytyki za słowa o "tęczowej zarazie".

Portal cytuje fragmenty pisma Joanny Adamik, szefowej biura prasowego Archidiecezji Krakowskiej.

"Nie znamy przyczyn tej decyzji, nikt nam wcześniej nie przedstawił żadnych merytorycznych uwag na temat jakości naszej pracy. Jako kierująca biurem prasowym wielokrotnie prosiłam, również pisemnie o usprawnienie komunikacji między naszym biurem a Przełożonym, gdy nie otrzymałam odpowiedzi, oddałam się do dyspozycji Przełożonego. Decyzję Księdza Arcybiskupa o zwolnieniu całego zespołu szanujemy, ma do tego prawo, chociaż nie rozumiemy jej przyczyn, a forma jej przekazania jest bardzo bolesna" - pisze Adamik.

Szefowa biura prasowego napisała też, że zespół prasowy Archidiecezji stanowi pięć kobiet z których wszystkie mają na utrzymaniu dzieci, a które "z oddaniem, przekonaniem i wszelkimi umiejętnościami, które posiadamy, i które nabyłyśmy przez ten czas, starały się służyć Kościołowi krakowskiemu i powszechnemu".

Na informacje medialne zareagowała kuria. Na swojej stronie internetowej opublikowała następujący komunikat:

"Kuria Metropolitalna w Krakowie (...)  pragnie poinformować, że zespół osób tworzących Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej świadczył dotychczas usługi na rzecz Archidiecezji Krakowskiej na podstawie umów cywilnoprawnych, które przewidywały miesięczne okresy wypowiedzenia. Takie warunki zostały zaakceptowane przez strony i nigdy nie były kwestionowane. W świetle obowiązujących umów, każda ze stron mogła, bez wskazywania uzasadnienia, zakończyć współpracę za miesięcznym okresem wypowiedzenia. Archidiecezja Krakowska zamierza z tego prawa skorzystać i zakończyć współpracę z dotychczasowym Biurem Prasowym z zachowaniem wszystkich praw, które przysługują w świetle podpisanych umów.

Źródło: lovekrakow.pl, Archidiecezja Krakowska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA