fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Włochy: Najmniej nowych zakażeń od ponad trzech tygodni

AFP
Liczba ofiar koronawirusa we Włoszech wynosi już ponad 17 tys. - wynika z najnowszych danych. W kraju potwierdzono już ponad 135,5 tys. przypadków wirusa SARS-CoV-2.

Włochy to obecnie drugie największe ognisko epidemii koronawirusa w Europie, trzecie pod względem liczby przypadków zakażeń na świecie (za Stanami Zjednoczonymi i Hiszpanią). We wtorek liczba ofiar epidemii przekroczyła 17 tys.

Według najnowszych danych z wtorku, wirusa SARS-CoV-2 we Włoszech potwierdzono u 135 586 osób, czyli u 3039 nowych przypadków w porównaniu do poniedziałku - to najmniej od 13 marca. Z tego jako całkowicie wyleczonych uznano 24 392 pacjentów.

W ciągu ostatniej doby z powodu wywołanej przez koronawirusa choroby COVID-19 zmarło 604 chorych. To druga najmniejsza liczba zgonów od prawie trzech tygodni - oprócz 5 kwietnia, gdy poinformowano o śmierci 525 zakażonych.

Łącznie liczba zgonów spowodowanych wirusem SARS-CoV-2 wynosi we Włoszech 17127 i wciąż jest największa na całym świecie.

W szpitalach z objawami COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii przebywa aktualnie 3792 osób i kolejny dzień z rzędu liczba ta spadła.

Najwięcej przypadków wirusa potwierdzono w Lombardii, gdzie jest ich już ponad 52,3 tys. Za Lombardią jest Wenecja Euganejska, gdzie liczba przypadków koronawirusa przekroczyła już 17,8 tys.

Źródło: rp.pl/ corriere.it
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA