fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Włochy: Spada liczba nowych zgonów spowodowanych koronawirusem. Najmniej od ponad dwóch tygodni

AFP
Liczba ofiar koronawirusa we Włoszech wynosi już prawie 16 tys. - wynika z najnowszych danych. W kraju potwierdzono już niemal 129 tys. przypadków wirusa SARS-CoV-2.

Włochy to obecnie drugie największe ognisko epidemii koronawirusa w Europie, trzecie pod względem liczby przypadków zakażeń na świecie (za Stanami Zjednoczonymi i Hiszpanią). W sobotę liczba ofiar epidemii przekroczyła 15 tys.

Według najnowszych danych z soboty, wirusa SARS-CoV-2 we Włoszech potwierdzono u 128 948 osób (4316 nowych przypadków w porównaniu do piątku). Z tego jako całkowicie wyleczonych uznano niemal 22 tys. pacjentów.

W ciągu ostatniej doby z powodu wywołanej przez koronawirusa choroby COVID-19 zmarło 525 chorych. To najmniejsza liczba zgonów od 19 marca, wskazująca na słabnięcie epidemii.

Łącznie liczba zgonów spowodowanych wirusem SARS-CoV-2 wynosi we Włoszech 15887 i wciąż jest największa na całym świecie.

W szpitalach z objawami COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii przebywa aktualnie 3977 osób i drugi dzień z rzędu liczba ta spadła.

Najwięcej przypadków wirusa potwierdzono w Lombardii, gdzie jest ich już prawie 50,5 tys. Za Lombardią jest Wenecja Euganejska, gdzie liczba przypadków koronawirusa przekroczyła już 17 tys.

Źródło: rp.pl/ corriere.it
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA