fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Włochy: Najtragiczniejsza doba od początku epidemii. 627 zgonów

AFP
Liczba ofiar koronawirusa we Włoszech wynosi już ponad 4 tys. - wynika z najnowszych danych. W kraju potwierdzono już ponad 47 tys. przypadków wirusa SARS-CoV-2.

Włochy to obecnie największe ognisko epidemii koronawirusa w Europie. Według najnowszych, oficjalnych danych z piątku, wirusa SARS-CoV-2 we Włoszech potwierdzono u 47021 osób (5986 nowych przypadków w porównaniu do wtorku). Z tego 5129 pacjentów uznano jako całkowicie wyleczonych.

W ciągu ostatniej doby z powodu wywołanej przez koronawirusa choroby COVID-19 zmarło aż 627 osób. To największa liczba zgonów w ciągu 24 godzin od początku epidemii i to nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie. Do tej pory najbardziej tragiczna była środa, gdy poinformowano o 475 ofiarach. Łącznie liczba zgonów spowodowanych wirusem SARS-CoV-2 wynosi w Italii już 4032.

Dowiedz się więcej: Polska i świat walczą z koronawirusem. Relacja na żywo

W szpitalach z objawami COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii przebywa aktualnie 2655 osób.

W liczbie przypadków niezmiennie prowadzi Lombardia, gdzie jest ich już 22264. Liczbę mieszkańców tego regionu szacuje się na 10 milionów. W środę władze Lombardii zaapelowały do lekarzy i pielęgniarek, którzy niedawno przeszli na emeryturę, by pomogli pracownikom służby zdrowia, którzy walczą z nowymi przypadkami koronawirusa. 

Przeczytaj także: Wirus w Niemczech: Domy publiczne zamknięte, prostytucja jest

Również w środę poinformowano, że w Modenie na północy Włoch wyzdrowiała 95-letnia kobieta, która po zarażeniu się koronawirusem zachorowała na COVID-19. 

Szczegóły: Włochy: Zarażona 95-latka wyzdrowiała

Źródło: rp.pl/ corriere.it
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA