fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Uciekła z kwarantanny, bo dostała kiełbasę, a jest wegetarianką

Kobieta, uciekła z kwarantanny w Słubicach, bo m.in. źle ją tam karmiono. Jednak musi tam wrócić.
FB/Wielkopolska.Policja
Kobieta, która po powrocie z Niemiec miała spędzić 14 dni na kwarantannie w Słubicach, uciekła z niej z powodu... diety.

- Obsługa była niemiła, a do jedzenia dostałam kiełbasę, choć jestem wegetarianką  – tłumaczyła policjantom z Poznania, gdzie szukała pomocy. Kobieta wraca do Słubic, gdzie musi dokończyć kwarantannę.

Uciekinierka w środę wieczorem zgłosiła się na komisariat na poznańskich Jeżycach. Okazało się, że dzień wcześniej wróciła z Niemiec. Na granicy sprawdzono jej temperaturę. Była w normie, ale i tak zgodnie z przepisami powinna odbyć kwarantannę.

Nie mogła przebywać u rodziny, więc została skierowana do wyznaczonego miejsca w Słubicach. Jednak kobieta spędziła tam jedną noc i uciekła. Autobusem i pociągiem przyjechała na poznański komisariat.

- Policjantom tłumaczyła, że obsługa w ośrodku w Słubicach była dla niej niemiła, a dodatkowo ona jest wegetarianką, a do jedzenia dostała chleb z kiełbasą. Na komisariat zwróciła się z prośbą o pomoc – opowiada insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Jeszcze w środę wieczorem policja poinformowała o sprawie Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Służby wojewody szukały miejsca dla kobiety w Poznaniu, by mogła tam odbyć kwarantannę.

W tym czasie kobieta była na komisariacie. Została odizolowana od policjantów i innych osób. Ostatecznie w Poznaniu nie udało się znaleźć dla niej miejsca.

Kobieta wraca więc do Słubic. - Niestety to prawda. Jak tak dalej pójdzie, to nas wykończą – napisał na Twitterze insp. Borowiak.

I apeluje: - To kolejny w ostatnich dniach przykład skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania ludzi. Prosimy o stosowanie się do wytycznych służb, bo w przeciwnym razie będziemy mieć wysyp takich sytuacji.

W Polsce potwierdzono 325 osób zakażonych koronawirusem, z czego pięć zmarło. Z wczorajszych wieczornych danych resortu zdrowia wynika, że jest 923 hospitalizowanych pacjentów z powodu podejrzenia koronawirusa. Niemal 22 tys. osób objęto kwarantanną, a 35 192 osoby zostały zgłoszone do kwarantanny po tym, jak wróciły do kraju.

Obowiązek 14-dniowej izolacji dotyczy wszystkich, którzy wracają z zagranicznych podróży. Najwięcej, bo aż 40 110 osób objęto nadzorem epidemiologicznym.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA