fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Kanada po 16 miesiącach wpuści turystów z USA. Zaszczepionych

Justin Trudeau
AFP
Kanada, począwszy od 9 sierpnia, po raz pierwszy od 16 miesięcy, zacznie wpuszczać do kraju w pełni zaszczepionych turystów z USA - informuje Reuters.

Zaszczepieni turystów z krajów innych niż USA, będą mogli wjechać do Kanady poczynając od 7 września.

- Dzięki wzrostowi odsetka zaszczepionych i spadkowi liczby przypadków COVID-19, będziemy mogli iść naprzód ze zmianą środków obowiązujących na granicy - oświadczył premier Kanady, Justin Trudeau, na konferencji prasowej.

Obecnie w pełni zaszczepionych jest ok. 50 proc. Kanadyjczyków. 75 proc. otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki - wynika z danych podanych przez kanadyjski rząd.

Turyści z USA nie mogą wjeżdżać do Kanady od marca 2020 roku. Zniesienia zakazu wjazdu dla Amerykanów domagała się od pewnego czasu kanadyjska branża turystyczna oraz lotnicza.

Granica lądowa między obydwoma krajami jest - co do zasady - zamknięta (nie dotyczy to transportu towarów).

Osoby, które chcą przyjechać do Kanady muszą być w pełni zaszczepione na co najmniej 14 dni przed przyjazdem. Dzieci poniżej 12. roku życia, dla których jak dotąd nie ma dopuszczonych do użycia szczepionek, są zwolnione z obowiązku kwarantanny po przybyciu do Kanady jeśli podróżują z w pełni zaszczepionymi rodzicami.Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA