fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Australia: 11 zakażeń w stanie Wiktoria. "Sytuacja bardzo poważna"

Uczestniczka protestu przeciw lockdownowi w stanie Wiktoria
PAP/EPA
W stanie Wiktoria w ciągu ostatniej doby wykryto 11 lokalnych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - łącznie z ogniskiem wykrytym w tym stanie związanych jest 51 zakażeń.

Od piątku na terenie całego stanu Wiktoria obowiązuje ścisły, siedmiodniowy lockdown, którego celem jest wygaszenie wykrytego w Melbourne ogniska koronawirusa SARS-CoV-2.

Nowe lokalne zakażenia wykryto w Melbourne po trzech miesiącach bez wykrycia jakiegokolwiek lokalnego zakażenia w tym mieście.

- Wyzwanie przed nami jest bardzo, bardzo znaczące - oświadczył p.o. szefa stanowego rządu, James Merlino.

- Widzimy jak bardzo niewielka liczba zakażeń przekłada się na dużą liczbę zakażeń wśród osób, które miały kontakt (z zakażonymi) - podkreślił Merlino.

Według jego słów sytuacja jest "bardzo poważna", a kolejne kilka dni będzie kluczowych.

- Chcę postawić sprawę jasno, sytuacja związana z tym ogniskiem może się pogorszyć, zanim się poprawi - stwierdził szef stanowego rządu.

Ognisko w stanie Wiktoria ma być związane z tzw. indyjskim wariantem koronawirusa (B.1.617), który ma być bardziej zakaźny niż dotychczas dominujące w Australii szczepy.

Władze stanu obawiają się pojawienia się ognisk wirusa w domach opieki w Melbourne - po tym jak zakażenia wykryto u dwóch pracowników i jednego pensjonariusza jednej z placówek.

Australia jak dotąd skutecznie wygaszała ogniska koronawirusa - w kraju tym wykryto jak dotąd 22 275 zakażeń, liczba zgonów chorych na COVID-19 wynosi 910. Ok. 90 proc. z tych zgonów wykryto w stanie Wiktoria.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA