fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Nowe ognisko koronawirusa w Chinach. "Indyjski" wariant

PAP/EPA
W południowej prowincji Chin, Guangdong, pojawiło się ognisko lokalnych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - w ciągu doby wykryto tam 20 nowych lokalnych zakażeń. Część stolicy prowincji, miasta Guangzhou, objęto lockdownem.

Spośród 27 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych w Chinach w ciągu ostatniej doby 20 ma zakażeń lokalny - i wszystkie wykryto w prowincji Guangdong - podaje chińska agencja zdrowia publicznego.

W sobotę, w związku z pojawieniem się lokalnych zakażeń, władze Guangzhou nakazały mieszkańcom pięciu ulic w dzielnicy Liwan pozostanie w domach. W rejonie tym zamknięto targowiska i lokale rozrywkowe.

Osoby chcące opuścić Guangzhou na pokładzie samolotu, pociągu lub skorzystać z transportu autokarowego, muszą wykazać się negatywnym wynikiem testu na COVID-19 przeprowadzonego w ciągu ostatnich trzech dni. Nie dotyczy to osób, dla których Guangzhou jest punktem przesiadkowym.

Nowe zakażenia w prowincji Guangdong mają być związane z pojawieniem się indyjskiego wariantu koronawirusa (B.1.617) - poinformował Chen Bin, zastępca dyrektora miejskiej komisji zdrowia z Guangzhou.

Spośród 20 lokalnych zakażeń w prowincji 18 wykryto w Guangzhou, a dwa w mieście Foshan.

W Chinach w ciągu doby wykryto też 19 bezobjawowych zakażeń koronawirusem.

Od początku epidemii w Chinach w kraju tym wykryto 91 099 objawowych zakażeń koronawirusem.

W Chinach zmarło jak dotąd 4 636 osób chorych na COVID-19.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA