fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Niemcy: Zakaz noszenia Gwiazd Dawida przez protestujących?

Demonstracja antyszczepionkowców w Niemczech
PAP/DPA
Komisarz rządu federalnego Niemiec ds. antysemityzmu Felix Klein chce zakazu noszenia przez osoby demonstrujące przeciwko obostrzeniom wprowadzanym w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 żółtych Gwiazd Dawida z napisem "niezaszczepiony".

Klein apeluje do władz landów w Niemczech, by te zakazały uczestnikom protestów przeciwko obostrzeniom używania żółtych Gwiazd Dawida nawiązujących do symboli, jakie musieli nosić Żydzi w III Rzeszy.

Niektórzy uczestnicy protestów przeciwko lockdownom w Niemczech pojawiają się na demonstracjach nosząc żółte Gwiazdy Dawida z napisem "niezaszczepiony" czcionką imitującą hebrajskie litery.

Jest to wyraz protestu m.in. przeciwko planom wprowadzenia tzw. paszportów szczepionkowych - czyli dokumentów ułatwiających podróżowanie osobom zaszczepionym na COVID-19, które mogą być też stosowane jako warunek wstępu do punktów usługowych czy lokali gastronomicznych. 

W Niemczech, podobnie jak w innych krajach UE, szczepienia na COVID-19 nie są obowiązkowe.

- Jeśli ludzie przypinają sobie tzw. żydowskie gwiazdy... dokonują porównania, które trywializuje Holokaust, więc środki prawne powinny zostać zastosowane, aby temu przeciwdziałać - mówił Klein w rozmowie z dziennikiem "Tagesspiegel".

Klein o zakazie używania żółtych Gwiazd Dawida, w czasie demonstracji przeciwników obostrzeń w Niemczech, mówił już pod koniec 2020 roku.Źródło: timesofisrael.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA