fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Adam Niedzielski: Nie zmuszamy do szczepień. Dajemy możliwość

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Na razie nie rozważamy wprowadzenia przymusu szczepień przeciw COVID-19 - mówi Adam Niedzielski. - Do tej pory stosowaliśmy takie podejście, że przekonujemy do szczepień. Historia i doświadczenie pokazują, że to dosyć skuteczna metoda - dodał minister zdrowia.

Od początku akcji szczepień w Polsce podano 14,2 mln dawek. W pełni zaszczepionych jest w całym kraju ponad 3,8 mln osób.

W rozmowie z Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że nie jest na razie rozważany pomysł zmuszenia pozostałych osób do przyjęcia szczepionki.

- Do tej pory stosowaliśmy takie podejście, że przekonujemy do szczepień. Historia i doświadczenie pokazują, że to dosyć skuteczna metoda - skomentował.

Niedzielski wypowiedział się również na temat paszportów i przepustek covidowych. Na wprowadzenie takich rozwiązań zdecydowano się m.in. we Francji i na Węgrzech. 

- Polski rząd stoi na stanowisku, że żaden dostęp do usług nie powinien być związany z posiadaniem takiego potwierdzenia - odpowiedział. - Nie decydujemy się na różnicowanie - dodał. 

Minister poinformował, że dane które wpłynęły do resortu zdrowia wskazują, iż 55 proc. lub więcej osób w Polsce ma przeciwciała. - Do września na pewno będziemy mieli zaszczepionych wszystkich chętnych i mam nadzieję, że będzie to 70-80 proc. populacji - powiedział.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA