fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Indie: Znów 4 tysiące zgonów chorych na COVID

Indie
PAP/EPA
W Indiach w ciągu doby wykryto 343 144 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - informuje tamtejszy resort zdrowia.

Od 21 kwietnia liczba zakażeń wykrywanych w Indiach w ciągu doby codziennie przekracza 300 tysięcy. Na początku kwietnia dobowa liczba zakażeń kilka razy przekroczyła 400 tysięcy. Populacja Indii liczy ok. 1,4 mld.

Liczba zgonów chorych na COVID-19 w Indiach wzrosła w ciągu doby o 4 tysiące. To trzeci dzień z rzędu, gdy resort zdrowia Indii informuje o liczbie zgonów na takim poziomie - 12 maja zanotowano rekordowe 4 250 zgonów zakażonych.

Tylko w tym tygodniu w Indiach wykryto blisko 1,4 mln zakażeń koronawirusem i ponad 16 tysięcy zgonów chorych na COVID-19.

Łącznie w Indiach wykryto jak dotąd 24,05 mln zakażeń koronawirusem. Liczba zgonów chorych na COVID-19 osiągnęła poziom 262 317.

Indie borykają się obecnie z uderzeniem drugiej fali epidemii, napędzanej prawdopodobnie pojawieniem się wariantu B.1.617, który WHO uznała za "wariant alarmowy" w związku z prawdopodobną większą zakaźnością w porównaniu do pierwotnego szczepu.

W ostatnich dniach z Indii płyną informacje o tym, że w niektórych częściach kraju brakuje drewna do kremacji zmarłych. Rodziny nie mogące skremować bliskich wrzucają ich ciała do Gangesu.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA