fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Premier Australii nadal nie chce otworzyć granic kraju

Puste lotnisko w Melbourne
PAP/EPA
Premier Australii, Scott Morrison oświadczył we wtorek, że nadal nie można bezpiecznie pozwolić mieszkańcom Australii w pełni zaszczepionym na COVID-19 swobodnie podróżować poza granice kraju - informuje Reuters.

Tymczasem branże najciężej dotknięte przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 domagają się szybszego otwierania granic Australii.

- Rozumiem, że wszyscy chcą wrócić do tego, co kiedyś było. Ale rzeczywistość jest taka, że w tym roku pandemia jest gorsza, niż w ubiegłym - powiedział Morrison dziennikarzom.

Premier Australii podkreślił, że jakiekolwiek plany szerszego otwarcia granic przed w pełni zaszczepionymi zostaną zrealizowane dopiero wtedy, gdy będzie to można zrobić bezpiecznie.

Rząd Australii planuje w pełni otworzyć granice w połowie 2022 roku nawet pomimo tego, że rząd ma nadzieję zaszczepić na COVID-19 niemal całą populację kraju (26 mln osób) do końca 2021 roku.

Linie lotnicze, branża turystyczna i australijskie uczelnie apelują do rządu, aby ten przyspieszył plany otwarcia granic.

- Nie możemy trzymać (COVID-19) z dala zawsze. Zachorujemy, ale nie trafimy do szpitala. Niektórzy mogą umrzeć, ale będzie ich mniej niż w przypadku grypy - podkreślała szefowa linii lotniczych Virgin Australia, Jayne Hrdlicka.

Morrison określił jej słowa jako "pozbawione wrażliwości".

Australia zamknęła granice w marcu 2020 roku.

W kraju wykryto dotychczas ok. 30 tys. zakażeń koronawirusem SARS-COV-2. W kraju tym zmarło 910 osób zakażonych koronawirusem.

Jak dotąd w Australii wykonano 3,1 mln szczepień przeciw COVID-19.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA