fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Indiach: Rekordowa liczba zakażeń i zgonów chorych na COVID-19

Przygotowania do pochówku w Indiach
PAP/EPA
W ciągu ostatniej doby w Indiach liczba wykrytych zakażeń po raz drugi od początku epidemii w tym kraju przekroczyła 400 tysięcy. Rekordowy poziom osiągnęła też liczba zgonów chorych na COVID-19.

Indyjski resort zdrowia informuje o wykryciu w ciągu ostatniej doby 412 262 zakażeń koronawirusem - to największy dobowy przyrost liczby zakażonych od początku epidemii w liczącym 1,3 mld mieszkańców kraju.

W ciągu doby zmarło też 3 980 chorych na COVID-19 - to największy dobowy przyrost liczby zgonów zakażonych koronawirusem od początku epidemii.

Po raz drugi w Indiach dobowa liczba zakażeń przekroczyła 400 tysięcy - poprzednio miało to miejsce 1 maja, gdy informowano o 401 993 zakażeniach.

W związku z uderzeniem drugiej fali epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Indiach załamał się system ochrony zdrowia - w szpitalach brakuje łóżek i tlenu dla chorych na COVID-19, a także leków - takich jak remdesivir - stosowanych w terapii COVID.

W New Delhi, stolicy kraju, dochodzi do zgonów pacjentów w szpitalach ze względu na zbyt małe zasoby tlenu w placówkach, w których są leczeni.

Mimo trudnej sytuacji epidemicznej rząd Narendry Modiego nie chce wprowadzić lockdownu w całym kraju, czego domaga się opozycja, ze względu na ekonomiczne skutki takiej decyzji. Obostrzenia wprowadzane są lokalnie, na terenie poszczególnych stanów Indii.

Źródło: Agencja Anatolia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA