fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Indie: Rekordowa liczba zgonów zakażonych. Lockdowny

Dworzec w Indiach
AFP
W Indiach w ciągu doby zmarło 1 761 chorych na COVID-19 - najwięcej od początku epidemii w tym kraju. W wielu dużych miastach Indii, w tym w New Delhi, wprowadzono lockdown w związku z rosnącą gwałtownie liczbą zakażeń.

W ciągu ostatniej doby w Indiach wykryto 259 170 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - w żadnym innym państwie świata w ciągu ostatniej doby nie wykryto większej liczby zakażeń (Indie liczą ok. 1,3 mld obywateli, są drugim najludniejszym krajem świata, po Chinach).

Od sześciu dni w Indiach wykrywanych jest ponad 200 tysięcy zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu doby.

Łącznie w Indiach wykryto jak dotąd 15,32 mln zakażeń. Więcej zakażeń wykryto tylko w USA.

W Delhi, stolicy kraju, od poniedziałku rozpoczął się sześciodniowy lockdown, który ma doprowadzić do wyhamowania fali zakażeń.

Miszkańcy Delhi i miast w stanie Uttar Pradesh, najludniejszym stanie Indii, proszą na Twitterze o pomoc w dostarczeniu członków rodziny do szpitali. Inni alarmują, że w szpitalach brakuje tlenu i antywirusowego leku Remdesivir stosowanego w terapii COVID-19.

Opozycyjny parlamentarzysta, Manish Tewari pisze, że kraj doznaje "tragedii o ogromnej skali". "Nie ma łóżek, nie ma tlenu, nie ma szczepień" - napisał na Twitterze polityk.

W Indiach zmarło jak dotąd 180 530 chorych na COVID-19.

Jak dotąd przynajmniej jedną dawką szczepionki na COVID-19 zaszczepiono w Indiach 108,5 mln osób.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA