fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Węgry: Sputnik-V "najbardziej skuteczną szczepionką"

AFP
Według danych opublikowanych przez rząd Węgier, rosyjska szczepionka Sputnik-V jest najbezpieczniejsza i najbardziej skuteczna spośród wszystkich szczepionek na koronawirusa stosowanych w tym kraju.

"Rząd Węgier, pierwszego kraju UE, który zaczął stosować szczepionkę Sputnik-V, opublikował najnowsze dane dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności pięciu szczepionek” - czytamy na twitterowym profilu Sputnika.

"Sputnik-V jest najbardziej bezpieczny (7-32 razy mniej przypadków zgonów) i najbardziej skuteczny (2-7 razy mniej zakażeń koronawirusem) na 100 000 zaszczepionych”.

Według węgierskich danych, Sputnik-V ma do 32 mniej ofiar śmiertelnych i sześciokrotnie niższy wskaźnik zakażeń niż preparat Pfizer/BioNTech.

Przy okazji tych wyliczeń przypomniano oświadczenie  szefa sztabu premiera Węgier Gergely Gulyasa z 22 kwietnia, który powiedział, że chiński Sinopharm jest lepszy niż Pfizer, ale Sputnik V jest najlepszy:


Węgry były pierwszym krajem Unii Europejskiej, który otrzymał próbki Sputnika V do testów w listopadzie 2020 r. W lutym 2021 r. Węgierskie Narodowe Centrum Zdrowia Publicznego dopuściło stosowanie rosyjskiej szczepionki na Węgrzech.

Do chwili obecnej na Węgrzech dostępnych jest pięć szczepionek na koronawirusa: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Sinopharm i Sputnik-V.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA