fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Singapur najlepszy do życia w pandemii. Polska na końcu stawki

Singapur
AdobeStock
Według rankingu Bloomberga Sinagapur jest najlepszym miejscem do życia podczas pandemii. Na drugim końcu skali znalazły się Brazylia, Polska i Argentyna.

W rankingu Bloomberga dokonano oceny 53 największych światowych gospodarek. Analizę przeprowadzono na podstawie szeregu wskaźników, w tym danych dotyczących dostępu do szczepionek przeciwko COVID-19, swobody przemieszczania się i przeprowadzanych na koronawirusa testów.

Na miejscu pierwszym zestawienia znalazł się Singapur, który uzyskał w „rankingu odporności” 79,7 pkt. Miejsce to doceniono za program ścisłej kwarantanny i wprowadzenie ograniczeń, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się koronawirusa, jednocześnie sprawiając, że, jak pisze Bloomberg”, „Singapurczycy w dużej mierze mogą zajmować się swoim codziennym życiem”.

Miejsce drugie i trzecie w rankingu zajęły kolejno Nowa Zelandia (79,6 pkt) i Australia (76,2 pkt)

Stany Zjednoczone awansowały o cztery pozycje, i obecnie znajdują się na 17. miejscu (65,3 pkt) zestawienia. W tym przypadku zwrócono uwagę na szybki program szczepień, dzięki któremu znacznie spadła liczba dobowych zgonów spowodowanych COVID-19. Wielka Brytania awansowała natomiast o siedem miejsc, ze względu na sprawne i stopniowe luzowanie obostrzeń. Obecnie kraj ten znajduje się na 18. pozycji rankingu (64,3).

Oprócz Wielkiej Brytanii w pierwszej dwudziestce rankingu znalazły się trzy inne kraje europejskie: Finlandia, Dania i Norwegia.

Indie, które obecnie zmagają się z nowym wariantem koronawirusa, spadły na 30. pozycję zestawienia. 

Na drugim końcu skali znalazła się Brazylia, Polska i Argentyna.


1. Singapur (79,7)


2. Nowa Zelandia (79,6)


3. Australia (76,2)


4. Izrael (74,9)


5. Tajwan (74,7)


6. Korea Południowa (72,7)


7. Japonia (70,9)


8. ZEA (69,7)


9. Finlandia (68,9)


10. Hongkong (68,2)

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA