fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wielka Brytania: Najmniej zgonów „covidowych” od września

AFP
Dobowa liczba zgonów osób, u których wcześniej wykryto koronawirusa SARS-CoV-2 jest w Wielkiej Brytanii najniższa od września.

Według oficjalnych danych, w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii za pomocą testów obecność SARS-CoV-2 stwierdzono u 1 882 osób. Poprzedniej doby liczba nowych przypadków wynosiła 2 206.

Czytaj także: „Maski na dworze - bez sensu”. Reakcja rządu na słowa profesora

W ciągu 24 godzin zmarło 10 osób, u których w ciągu 28 dni przed śmiercią wykryto koronawirusa. To najniższa dobowa liczba zgonów „covidowych” na Wyspach od 9 września. W sumie w Wielkiej Brytanii zmarło 127 270 osób, u których wcześniej stwierdzono SARS-CoV-2.

W ciągu ostatniego tygodnia liczba nowych zakażeń spadła o 2,8 proc. W ciągu siedmiu dni stwierdzono 17 887 przypadków koronawirusa.

W ramach szczepień przeciwko COVID-19 w Wielkiej Brytanii pierwszą dawkę otrzymało 32,85 mln osób, a obie dawki - 9,93 mln. Łącznie na Wyspach wykonano 42,78 mln szczepień.

W związku ze spadkiem liczby zakażeń i hospitalizacji przedstawiciele branży gastronomicznej apelują o zniesienie nałożonych przez władze restrykcji i niewprowadzanie tzw. paszportów covidowych.

Źródło: rp.pl / Reuters, Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA