fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rzecznik rządu: Do końca czerwca ponad 20 mln szczepień

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Do końca sierpnia wszystkie chętne osoby w Polsce będą mogły się zaszczepić, a do końca czerwca będziemy mieli wykonanych grubo ponad 20 mln szczepień, dzięki temu, że zwiększają się dostawy szczepionek - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Piotr Müller pojawił się w Redzikowie w powiecie słupskim, gdzie uruchomiono pilotażowy punkt szczepień powszechnych. W poniedziałek w całej Polsce uruchomiono 16 takich punktów, co ma przyspieszyć akcję szczepień przeciw COVID-19.

Władze liczą, że do końca sierpnia uda się zaszczepić w Polsce wszystkie chętne osoby. Rzecznik rządu zapowiedział, że do końca czerwca liczba podanych szczepionek przekroczy 20 mln.

- Szczepienia to jedyna szansa na to, żeby jak najszybciej pokonać koronawirusa - tłumaczył.

- Walka z koronawirusem odbywa się na wielu frontach. To walka, którą podejmują lekarze, ale również walka profilaktyczna, czyli możliwość zaszczepienia. Punkty szczepień powszechnych służą tej walce i mam nadzieję, że będziemy mogli ją jak najszybciej zwyciężyć - dodał Müller.

- Do 10 maja chcemy spowodować, aby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie, tak aby najpóźniej do sierpnia, a może nawet wcześniej, każdy mógł zostać zaszczepiony, jeśli będzie chciał - zapowiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA