fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Wenezuela: Czerwone symbole na domach zakażonych

Instagram
Luis Duque
Luis Duque, burmistrz gminy Sucre w stanie Yaracuy zaczął umieszczać czerwone symbole na domach osób chorych na COVID-19 i zagroził, że pozbawi świadczeń socjalnych osób łamiących zasady kwarantanny - informuje Reuters.

- Chronimy naszych mieszkańców - powiedział Duque tłumacząc umieszczanie białych znaków z czerwonym okręgiem i umieszczoną w środku linią na domach osób chorych na COVID-19.

- Ten znak wskazuje, że występuje tu przypadek COVID-19, więc ludzie powinni zachować czujność - dodał na nagraniu umieszczonym na swoim koncie na Instagramie.

Duque tłumaczył, że "radykalne środki są konieczne, ponieważ Wenezuela boryka się z drugą falą epidemii".

Dodał, że osoby łamiące reżim kwarantanny mogą stracić świadczenia socjalne - w tym bony żywnościowe i przydział gazu do gotowania.

Burmistrz ostrzegł też, że osoby łamiące reżim kwarantanny będą karane grzywną w wysokości będącej równowartością 9 dolarów - tyle wynosi w kraju kilkumiesięczna płaca minimalna.

Duque jest członkiem rządzącej krajem Partii Socjalistycznej.

We wtorek w Wenezueli wykryto 1 526 zakażeń koronawirusem i 15 zgonów chorych na COVID-19.

W stanie Yaracuy wykryto 186 zakażeń.

Duque stwierdził, że jeśli ktoś uważa, iż jego zarządzenia są niekonstytucyjne, może je zaskarżyć do sądu, ale do tego czasu będą obowiązywać.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA