fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Kardynał Nycz: Zróbmy wszystko, by uniknąć ryzyka zachorowania

Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz
Fotorzepa, Piotr Guzik
Księża proboszczowie i rektorzy niech zadbają o zachowanie zaleceń sanitarnych. Przestrzegając koniecznych ograniczeń, nie pozwólmy się odłączyć od tego źródła, którym dla życia duchowego jest Eucharystia i święte misterium Wielkiego Tygodnia - zaapelował metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz

Według nowych restrykcji związanych z pandemią kościoły pozostają otwarte, ale może w nich przebywać najwyżej jeden wierny na 20 metrów kwadratowych. Do tej pory było to 1 os. / 15 mkw.

Dowiedz się więcej: Jakie nowe obostrzenia wprowadza rząd?

W piątek list do diecezjan skierował metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Przypomniał, że Kościół zbliża się do najważniejszych dni w roku.

"Niestety, wszystko wskazuje na to, że będziemy te dni obchodzić w reżimie pandemicznych obostrzeń, w trosce o zdrowie i życie ludzi. Zwracam się do wiernych i duchownych o pilne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: 1 osoba na 20 m2, dystans 1,5 m, dezynfekcja i noszenie maseczek" - zaapelował kardynał.

"Zróbmy wszystko, by uczestnictwo w liturgii nie stanowiło dla kogokolwiek ryzyka zachorowania. Księża proboszczowie i rektorzy niech zadbają o zachowanie tych zaleceń sanitarnych. Przestrzegając koniecznych ograniczeń, nie pozwólmy się odłączyć od tego źródła, którym dla życia duchowego jest Eucharystia i święte misterium Wielkiego Tygodnia" - dodał.

Kardynał uważa, że uzasadnione jest zwiększenie liczby nabożeństw. Przypomniał jednocześnie, że nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w liturgii w uroczystości, niedzielę i święta nakazane.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA