fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. USA: Zaszczepieni mogą spotykać się bez masek

Kino w USA
AFP
W pełni zaszczepieni Amerykanie mogą gromadzić się pod dachem z innymi zaszczepionymi bez noszenia maski i zachowania dystansu społecznego - wynika z najnowszych wytycznych Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

Rekomendacja CDC głosi też, że osoby w pełni zaszczepione mogą spotykać się pod dachem - w ramach jednego gospodarstwa domowego - z osobami z grupy niskiego ryzyka jeśli chodzi o ostry przebieg COVID-19. Chodzi np. o sytuację w której zaszczepieni seniorzy spotykają się ze swoimi niezaszczepionymi dziećmi lub wnukami.

Nowe wytyczne pojawiły się w poniedziałek.

- Wraz z większą i większą liczbą zaszczepionych na COVID-19 zaczynamy wychodzić z kryzysu - oświadczyła dyrektor CDC, dr Rochelle Walensky.

Dr Walensky określiła nowe wytyczne mianem "pierwszego kroku" na drodze do powrotu do normalności, jeśli chodzi o spotykanie się ludzi ze sobą.

Jednocześnie CDC nadal zaleca zaszczepionym noszenie masek w miejscach publicznych, unikanie dużych zgromadzeń i zachowywanie dystansu społecznego w miejscach publicznych.

CDC zaleca też zaszczepionym, aby poddawali się testom na COVID, jeśli pojawią się u nich symptomy zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

CDC podaje, że jak dotąd w pełni zaszczepionych zostało w USA 31 mln osób - czyli ok. 9 proc. mieszkańców kraju. Szczepienia w USA trwają od 14 grudnia.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA