fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Szczepienia poza kolejnością. Dyrektor placówki odchodzi

AFP
W Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Krakowie zaszczepiono poza kolejnością cztery osoby. Dyrektor placówki złożył wniosek o rozwiązanie umowy.

Od poniedziałku w całej Polsce trwa akcja szczepień pracowników i pensjonariuszy w domach opieki. Do środy w Krakowie szczepionkę przyjęło ponad 850 osób. Chęć przyjęcia szczepionki zadeklarowało 1651 pensjonariuszy.

Wśród osób, które już otrzymały szczepionkę, znalazły się takie, które nie są związane z domami pomocy społecznej. Portal LoveKraków.pl poinformował, że cztery osoby zostały zaszczepione poza kolejnością w Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Szkolnym. Byli to znajomi jednej z pracownic placówki.

Zaszczepione osoby otrzymały we wtorek informację, że mają pojawić się w placówce. 

O złożenie wyjaśnień w tej sprawie poproszono dyrektora domu pomocy społecznej. Poinformował, że w związku z niewykorzystaniem czterech szczepionek, dyrektor podjął decyzję o zawiadomieniu czterech osób, które nie są pracownikami ani podopiecznymi placówki o możliwości zaszczepienia.

Dyrektor domu opieki złożył w środę wniosek o rozwiązanie umowy w związku z planowanym przejściem na emeryturę - informuje LoveKraków.pl.

Źródło: LoveKraków.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA