fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Izrael odwołuje loty. Zamknięto międzynarodowe lotnisko

AFP
W niedzielę rząd Izraela zamknął do końca stycznia międzynarodowe lotnisko Tel Awiw-Ben Gurion. Powodem jest obawa o przedostatnie się do kraju nowych wariantów koronawirusa.

- Jesteśmy przed wszystkimi innymi krajami na świecie. Nikt nie zrobił tyle, co my - mówił w niedzielę w parlamencie premier Beniamin Netanjahu.

Władze Izraela postanowiły zareagować na doniesienia o nowych wariantach koronawirusa. Minister obrony Beni Ganc oczekuje również wprowadzenia wyższych kar za naruszenie przepisów dotyczących koronawirusa.

W sobotę tylko 2394 osoby uzyskały wynik dodatni - około 8% przebadanych - ale liczba przeprowadzonych testów była również znacznie niższa od średniej, wykonano około 30 tys. testów, podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.

Nowe warianty wirusa są zdaniem ekspertów powodem wybuchów nowych ognisk epidemii w różnych regionach świata. Władze Izraela obawiają się kolejnej fali w kraju, choć zaszczepiono już ponad 2,5 mln obywateli. Niemal milion mieszkańców Izraela otrzymało już dwie dawki szczepionki.

W niedzielę wieczorem premier spotkał się z urzędnikami służby zdrowia, aby omówić kwestię podróżnych. Stwierdzono, że liczba osób, które mogą wjechać i wyjechać z kraju zostanie drastycznie ograniczona. Każdy chętny będzie potrzebował specjalnego pozwolenia.

Źródło: Jerusalem Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA