fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Praca w tych zawodach stwarza największe zagrożenie zgonu na COVID

AFP
Mężczyźni wykonujący tzw. prace podstawowe oraz zatrudnieni w zawodach związanych z opieką i rekreacją należą do grup zawodowych najbardziej narażonych na zgon po zakażeniu koronawirusem - wynika z danych statystycznych z Anglii i Walii.

Brytyjski urząd statystyczny (ONS) poinformował, że w od 9 marca do 28 grudnia 2020 r. w Anglii i Walii zarejestrowano 7 961 związanych z koronawirusem zgonów osób w wieku roboczym (od 20 do 64 lat). Większość (5 128) przypadków śmiertelnych dotyczy mężczyzn.

Ryzyko śmierci po zakażeniu koronawirusem jest wyższe u osób pracujących blisko siebie oraz u tych, które są często narażone na kontakt z wirusem.

Czytaj także:
Kiedy otwarcie siłowni? Horban: Można sobie kupić hantle

Najwyższe wskaźniki śmiertelności dotyczą mężczyzn wykonujących prace podstawowe (699 zgonów, 66,3 na 100 tys. osób) oraz mężczyzn pracujących w zawodach związanych z opieką, rekreacją lub usługami (258 zgonów, 64,1 na 100 tys.).

Jak podaje Sky News, do wykonujących "prace podstawowe" zaliczeni zostali pracownicy zakładów przetwórczych, ochroniarze, kucharze i taksówkarze.

Wśród kobiet najwyższe wskaźniki śmiertelności dotyczą osób wykonujących prace związane z liniami montażowymi i obsługą maszyn, a także pracownic domów opieki.

Odsetek zgonów związanych z koronawirusem jest w przypadku obu płci wyższy wśród pracowników opieki społecznej niż w przypadku ogółu populacji pracujących. Podobnie jest w przypadku pielęgniarzy i pielęgniarek.

Koronawirus w Polsce - najnowsze informacje:
Po sześciu dniach spadku wzrost liczby pacjentów z COVID-19
Najmniej nowych zakażeń od 111 dni

Jak podało ONS, wśród pracowników opieki społecznej zarejestrowano 469 zgonów związanych z COVID-19 (79 na 100 tys. mężczyzn i 35,9 na 100 tys. kobiet).

Dane z Anglii i Walii nie wskazują, by nauczyciele byli statystycznie bardziej narażeni na śmierć po zakażeniu koronawirusem niż przedstawiciele innych zawodów.

Źródło: rp.pl / Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA