fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Szef GIS: Inspekcja może codziennie kontrolować lokal

Krzysztof Saczka
Krzysztof Saczka
Twitter/MZ, gov.pl
Pełniący obowiązki szefa GIS Krzysztof Saczka odniósł się na antenie Polsat News do działających w weekend dyskotek, między innymi w Tarnowie. - Tam nic nie było w porządku, lokal powinien być zamknięty. Pandemia trwa, może w wyniku akcji szczepień wszyscy zapomnieli o tym fakcie, ale pamiętajmy, że codziennie mamy kilka tysięcy osób zakażonych - zaznaczył.

Krzysztof Saczka, który pełni obowiązki szefa GIS, podkreślił w rozmowie z Polsat News, że „inspekcja sanitarna nie nakłada mandatów, a sprawdza przestrzeganie warunków sanitarno-epidemiologicznych”. - Jeśli stwierdzi naruszenia prawa, toczy się postępowanie administracyjne. W jego wyniku wydawana jest decyzja administracyjna, która może opiewać na stosowną karę od 10 tys. do 30 tys. zł. - wyjaśnił. - Inspekcja sanitarna może dokonywać kontroli lokalu codziennie. W skrajnym przypadku każde postępowanie może zakończyć się karą w wysokości 30 tys. zł - dodał. 

Saczka odniósł się również do weekendowych kontroli, których sanepid przeprowadził około 1200. - W wyniku tych kontroli toczą się 103 postępowania administracyjne. Nałożono już dziewięć kar, w tym trzy po 30 tys. zł - poinformował. - Oczywiście toczą się dyskusje, w którym kierunku obostrzenia mogą pójść. Aktualnie nie jesteśmy w stanie określić, jaki będzie rozwój sytuacji epidemiologicznej. Jeśli popatrzymy na sytuację naszych sąsiadów, to nasze działania muszą być niezwykle ostrożne i musza być podyktowane dbałością o zdrowie i bezpieczeństwo społeczne - zaznaczył.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA