Reklama

Izrael zaszczepi Sprawiedliwych wśród Narodów Świata?

Izraelskie Ministerstwo ds. Diaspory sprawdza możliwość zaszczepienia na COVID-19 żyjących jeszcze Sprawiedliwych wśród Narodów Świata (osoby ratujące Żydów w czasie II wojny światowej) - informuje na Twitterze izraelski dziennikarz Attila Somfalvi.

Aktualizacja: 26.01.2021 14:23 Publikacja: 26.01.2021 14:11

Izrael zaszczepi Sprawiedliwych wśród Narodów Świata?

Foto: Adobe Stock

arb

Jak pisze Somfalvi na świecie żyje jeszcze niespełna 200 Sprawiedliwych - większość z nich w Polsce.

Z postulatem zaszczepienia Sprawiedliwych przez Izrael wystąpić miała organizacja From the Depths na czele której stoi Jonny Daniels.

Już wcześniej Ministerstwo ds. Diaspory poinformowało, że zapewni szczepienia wszystkim ocalałym z Holokaustu na świecie za to, że dzięki nim "przetrwał żydowski naród". 

Izrael jest liderem pod względem liczby szczepień na świecie. Przeciwko COVID-19 zaszczepiono tam już ok. 2,7 mln osób, przy czym 1,2 mln otrzymało już dwie dawki szczepionki. 

Reklama
Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1378
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1377
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1376
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1375
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Świat
„Rzecz o geopolityce”: Islamska Francja? Terroryzm i zamachy. Mercosur testuje Europę
Materiał Promocyjny
Nowa era budownictwa: roboty w służbie ludzi i środowiska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama