fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

100 tysięcy ofiar pandemii Covid-19 w Wielkiej Brytanii

AFP
W ciągu trzech ostatnich tygodni w Wielkiej Brytanii zmarło ponad 25 tys. chorych z Covid-19 a łączna liczba zgonów od początku pandemii przekroczyła we wtorek 100 tys.

Wielka Brytania jest pierwszym europejskim krajem, w którym liczba zgonów, spowodowanych Covid-19, przekroczyła 100 tys. Na świecie więcej ofiar koronawirusa zanotowano natomiast tylko w Stanach Zjednoczonych (prawie 422 tys. według statystyk Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa), Brazylii (niemal 218 tys.), Indiach (ponad 153 tys.) i Meksyku (ponad 150 tys.).

W Europie, poza Wielką Brytanią, pandemia koronawirusa pochłonęła najwięcej ofiar we Włoszech (prawie 85 tys.), Francji (niemal 74 tys.) i Rosji (ponad 69 tys.).

Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii, złożył we wtorek kondolencje rodzinom i bliskim zmarłych. W czasie konferencji prasowej mówił, że „trudno jest policzyć smutek, zawarty w tych ponurych statystykach”, jak również „straconą szansę pożegnania się”, w przypadku wielu ofiar.

- Składamy obietnicę, że kiedy przejdziemy przez ten kryzys, zjednoczymy się jako naród, aby pamiętać o wszystkich, których straciliśmy i uhonorować bezinteresowne bohaterstwo wszystkich osób, walczących z pandemią na pierwszej linii frontu, wszystkich, którzy oddali swoje życie, by ratować innych - zapowiedział Johnson, dodając, że wyciągnięta zostanie „lekcja” z epidemii.

Źródło: rp.pl/ Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA