fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wenezuela wysłała tlen brazylijskim szpitalom

Nicolas Maduro, prezydent Wenezueli
AFP
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oświadczył w niedzielę, że do Brazylii wyruszył konwój ciężarówek wiozących butle z tlenem dla szpitali w brazylijskim stanie Amazonas, ciężko dotkniętym uderzeniem drugiej fali epidemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Ciężarówki mają dotrzeć do Brazylii w poniedziałek.

Maduro, powołując się na słowa gubernatora stanu Bolivar, Justo Noguery, występując na antenie wenezuelskiej telewizji poinformował, że w poniedziałek rano (czasu lokalnego) sześć ciężarówek wiozących tlen dotrze do przejścia granicznego Santa Elena de Uairen, gdzie tlen zostanie przekazany stronie brazylijskiej.

Z granicy tlen zostanie przewieziony do Manaus, stolicy stanu Amazonas, gdzie w szpitalach zaczyna brakować tlenu dla chorych na COVID-19 w związku z uderzeniem drugiej fali epidemii koronawirusa w Brazylii.

Maduro występując w wenezuelskiej telewizji stwierdził, że teraz "dla chrześcijan najważniejsza jest solidarność".

- Brazylijczycy powinni wiedzieć, że chcemy pomóc Brazylii na tyle, na ile możemy, a nawet więcej - dodał Maduro, którego relacje z prezydentem Brazylii, Jairem Bolsonaro, są bardzo napięte.

W Brazylii w niedzielę zatwierdzono do użycia w sytuacjach nadzwyczajnych szczepionki na COVID-19 chińskiego koncernu Sinovac Biotech i brytyjskiej firmy AstraZeneca.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA