fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. USA: 892 mld dolarów ma pomóc w walce z koronakryzysem

Kapitol, siedziba Kongresu USA
AFP
Kongres USA przyjął pakiet pomocowy wart 892 mld dolarów, który ma pomóc w walce z gospodarczymi skutkami epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w USA.

Pakiet wejdzie w życie po podpisaniu go przez prezydenta Donalda Trumpa.

Po długich negocjacjach pakiet pomocowy uzyskał ponadpartyjne poparcie w Izbie Reprezentantów i Senacie. Obie izby Kongresu przegłosowały go w ciągu kilku godzin.

Pakiet zawiera m.in. dodatkowe świadczenia dla milionów osób, które straciły pracę w związku z epidemią koronawirusa - większość dotychczas gwarantowanych świadczeń tego typu gwarantowanych przez poprzedni pakiet pomocowy, ma wygasnąć w sobotę.

Spikerka Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi zapowiedziała, że w przyszłym roku, po objęciu urzędu prezydenta przez Joe Bidena, Partia Demokratyczna będzie starała się uzupełnić pakiet o bezpośrednią pomoc dla władz stanowych i lokalnych, której obecny pakiet nie zawiera.

Pakiet pomocowy będzie prawdopodobnie ostatnim aktem prawnym przyjętym przez Kongres obecnej kadencji, która kończy się 3 stycznia.

Będzie to drugi największy tego typu pakiet pomocowy w USA - największym był wart blisko 2 bln dolarów pakiet przyjęty w marcu.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA