fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Infolinia ws. szczepień na COVID. Pracuje ponad 700 osób, może być więcej

szef KPRM Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień
Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Po pierwszych dwóch godzinach funkcjonowania infolinii mamy ponad 2 tys. odebranych połączeń - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień na COVID, odnosząc się infolinii w sprawie szczepień na koronawirusa. W Polsat News minister był też pytany, czy prawdziwe są nieoficjalne doniesienia o planach rządu ws. zamknięcia hoteli i stoków.

We wtorek Rada Ministrów przyjęła uchwałą Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. Dokument został opublikowany na stronach rządu (bezpośredni link do pliku PDF, 20MB).

W środę pod numerem 989 została uruchomiona całodobowa infolinia wyjaśniająca wątpliwości na temat szczepień. Dla osób z zagranicy dostępny jest numer 22 62 62 989.

Czytaj także: Szczepionka na COVID i NOP. Ma powstać fundusz kompensacyjny

W Polsat News szef KPRM Michał Dworczyk był pytany o pierwsze wnioski z funkcjonowania infolinii. Przekazał, że jak dotąd konsultanci odebrali ponad 2 tys. połączeń.

- Są to na razie pytania bardzo różnej natury, dotyczące bezpieczeństwa szczepień, organizacji szczepień - dodał zaznaczając, że wstępna ocena działalności infolinii będzie mogła zostać dokonana po 24 godzinach funkcjonowania numeru.

Pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień był też pytany, czy nie obawia się, że jeśli infolinia stanie się popularna, będą problemy z uzyskaniem połączenia. - Mamy nadzieję, że do tego nie dojdzie. Na tej infolinii pracuje w sposób elastyczny ponad 700 osób, do tego jest wsparcie informatyczne, więc część odpowiedzi jest zautomatyzowana. Jeżeli zainteresowanie infolinią będzie rosło, to będziemy sukcesywnie zwiększali liczbę osób zaangażowanych w udzielanie odpowiedzi - odpowiedział Dworczyk.

Przypomniał, że za połączenie z infolinią ws. szczepień na koronawirusa nie trzeba płacić.

Dowiedz się więcej:
Łagodzenie obostrzeń? Premier: Sytuacja nie jest na tyle dobra

Według nieoficjalnych informacji, rząd planuje wydanie decyzji o całkowitym zamknięciu hoteli i stoków. Michał Dworczyk pytany był, czy może te doniesienia potwierdzić.

- Nasi sąsiedzi, Niemcy, Litwa, ale również Holandia i inne kraje europejskie już wprowadziły bądź wprowadzają twardy lockdown. My też analizujemy sytuację pod kątem tego, co zrobić, żeby uniknąć trzeciej fali pandemii. Jutro minister Niedzielski na konferencji przedstawi wypracowane decyzje przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego - odparł.

Dopytywany oświadczył, że nie będzie się wypowiadał "w sprawach, w których nie zna decyzji". - Nawet jeśli one (decyzje - red.) już zapadły, to zapadły dzisiaj, a ja tych decyzji nie znam. Nie chciałbym wypowiadać się w sprawach bardzo istotnych dla setek tysięcy Polaków. Bardzo proszę o odrobinę cierpliwości, jutro minister Adam Niedzielski zaprezentuje pełną informację w tej sprawie - powiedział Michał Dworczyk.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA