fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Belgii: Belgia: Spadła liczba zakażeń, sklepy znów otwarte

Testowanie na COVID na lotnisku w Liege
AFP
We wtorek w Belgii otwarto sklepy zamknięte wcześniej w związku z lockdownem w związku ze spadkiem liczby zakażeń koronawirusem w tym kraju i spadkiem liczby chorych na COVID-19 w szpitalach.

Dotychczas w Belgii otwarte były jedynie sklepy spożywcze i drogerie. Jednak od wtorku w kraju otwarte zostały pozostałe sklepy.

Rząd Belgii obawia się jednak, że otwarcie sklepów może doprowadzić do masowego gromadzenia się Belgów w galeriach handlowych i na ulicach przy których działają sklepy.

Przed zbyt szybkim łagodzeniem obostrzeń w Belgii ostrzegają też wirusolodzy. W weekend pojawienie się dekoracji świątecznych na ulicach belgijskich miast sprawiło, że na ulice miast w Belgii wyszło wiele osób.

W Belgii zmarło jak dotąd ponad 16,5 tysiąca chorych na COVID-19 - Belgia jest jednym z najciężej dotkniętych epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 krajem Europy. 

Według ekspertów kluczowe w powstrzymaniu ponownego przyspieszenia epidemii będzie noszenie masek i zachowywanie dystansu społecznego po ponownym uruchomieniu sklepów.

Obecnie zakupów w Belgii można dokonywać wyłącznie samodzielnie lub z dzieckiem, albo inną osobą, nad którą sprawuje się opiekę.

W sklepie można spędzić maksymalnie 30 minuty.

Restauracje i bary pozostaną zamknięte.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA