fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Niedzielski: Nie ma pewności, że 17 stycznia dzieci wrócą do szkół

Adam Niedzielski
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Jesteśmy w takim punkcie, gdzie korzystne tendencje dotyczące i liczby zachorowań, i hospitalizacji, i pacjentów objawowych przychodzących do POZ są pozytywnymi informacjami - mówił w TOK FM inister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia mówił m.in. o strategii szczepień, które rozpoczną się w Polsce po dostawie zastrzyków. Na razie ustalono dwie grypy priorytetowe - medyków i osoby starsze, po 75 roku życia, jako najbardziej narażone na zakażenie i ciężką postać Covid-19.

Czytaj także:

Lekarze POZ zaczynają używać testów antygenowych

Obie te grupy łącznie to około 3,5 miliona osób.

Niedzielski przypuszcza, że szczepienie ich potrwa około 1-2 miesięcy, zaś za prawdopodobny termin dostawy uważa przełom stycznia i lutego.

Resort zdrowia chce również przeprowadzić testy wśród nauczycieli, ale formuła tej akcji nie została jeszcze opracowana. Testy miałyby być przeprowadzane w okresie zapowiedzianych na 4-17 stycznia ogólnopolskich ferii, a na pewno przed powrotem dzieci do szkół.

Tyle że nie jest pewne, czy po feriach dzieci do szkół wrócą. Będzie to zależało nie tylko od wyników testów nauczycieli, ale też "poziomu zachorowań wśród całej populacji danego regionu".

- Ale jak obserwujemy tendencję, którą mamy od 2 tygodni, to jest bardzo duża szansa, że tak się stanie - stwierdził Niedzielski.

Źródło: TOK FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA