fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus: Niemcy przedłużą lockdown, ale złagodzą obostrzenia na święta?

Dzieci w szkole w Dortmundzie
AFP
Niemiecka kanclerz Angela Merkel i 16 szefów rządów krajów związkowych mają w środę przedłużyć obowiązujący w kraju lockdown do 20 grudnia - pisze AP. W środę Merkel i przedstawiciele 16 landów będą też rozmawiać o zaostrzeniu części obostrzeń w okresie przedświątecznym i złagodzeniu ich w okresie świąt.

Lockdown został wprowadzony w Niemczech 2 listopada - ma on łagodniejszy charakter niż wiosną.

W Niemczech od 2 listopada zamknięte są restauracje, bary, obiekty sportowe i rozrywkowe.

Otwarte są jednak szkoły, sklepy i salony usługowe (np. zakłady fryzjerskie), które były zamknięte w czasie wiosennego lockdownu.

Początkowo lockdown miał obowiązywać cztery tygodnie, ale - wobec dobowej liczby zakażeń w Niemczech utrzymującej się na poziomie kilkunastu tysięcy - obostrzenia zostaną prawdopodobnie przedłużone, by chronić system ochrony zdrowia w kraju przed przeciążeniem.

W środę rano Instytut Roberta Kocha poinformował o 18 633 zakażeniach wykrytych w ciągu doby i 410 zgonach chorych na COVID-19 - ta ostatnia liczba jest najwyższa od początku epidemii w Niemczech.

Obostrzenia obowiązujące w Niemczech miałyby zostać złagodzone w okresie świąt Bożego Narodzenia. Chodzi głównie o obostrzenia dotyczące liczby osób z różnych gospodarstw domowych, które mogą spotykać się równocześnie.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA