fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus: Po informacji o szczepionce dyrektor generalny Pfizera sprzedawał akcje

AFP
Dyrektor generalny koncernu Pfizer, Albert Bourla, sprzedał warte 5,6 mln dolarów, należące do niego akcje jego koncernu tego samego dnia, w którym Pfizer poinformował, że wstępne wyniki trzeciej fazy testów klinicznych eksperymentalnej szczepionki na COVID-19 opracowywanej przez koncern wskazują na jej 90-procentową skuteczność - informuje AFP.

Firma poinformowała jednak, że transakcja była częścią ustalonego wcześniej okresowego planu zbycia akcji po tym, gdy osiągną określoną cenę.

Według danych regulatora amerykańskich rynków finansowych, SEC, Bourla sprzedał 132 508 akcji Pfizer po kursie 41,94 dolara za akcje.

Wiceprezes koncernu, Sally Susman, tego samego dnia sprzedała akcje warte ok. 1,8 mln dolarów (43 662 akcje).

W pewnym momencie, po ogłoszeniu wstępnych wyników trzeciej fazy testów klinicznych szczepionki, akcje koncernu wzrosły o 15 procent - przypomina AFP.

Rzecznik Pfizera odpowiadając na pytania CNN o transakcje przedstawicieli kierownictwa firmy podkreślał, że były one elementem "osobistego zarządzania finansami", które przewiduje zbywanie akcji po osiągnięciu przez nie określonej ceny.

Takie plany mają zapewniać transparentność w obrocie akcjami firmy przez przedstawicieli jej kierownictwa.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA