fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Czechy: Nowe obostrzenia, maseczki w samochodach

Kierowca i pasażer w maseczkach, w samochodzie
stock.adobe.com
Czeski rząd zaostrza obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, by zahamować gwałtowny przyrost liczby zakażeń koronawirusem w kraju.

Minister zdrowia, Roman Prymula ogłosił, że zaostrzone zostaną przepisy dotyczące obowiązku noszenia maseczek - teraz będą one obowiązkowe w miastach, miasteczkach i wioskach wszędzie tam, gdzie odległości między ludźmi są mniejsze niż dwa metry.

Ponadto maseczki staną się obowiązkowe w samochodach, jeśli kierowca i jego pasażerowie nie są członkami tej samej rodziny.

Nowe obostrzenia wejdą w życie w środę.

W Czechach wykryto już niemal 182 tysiące zakażeń koronawirusem i 1513 zgonów chorych na COVID-19. W ciągu ostatniej doby liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych w Czechach znów przekroczyła 8 tysięcy - i wyniosła 8076.

Liczba nowych zakażeń koronawirusem w Czechach w ostatnich dwóch tygodniach potroiła się - z 23,81 na 100 tysięcy mieszkańców na dobę w siedem dni (wskaźnik ten wynosił tyle 4 października) do 75,74 obecnie.

W ciągu 14 dni w Czechach - według danych Europejskich Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób - wykryto na 100 tysięcy mieszkańców ponad 800 zakażeń koronawirusem. W żadnym innym kraju UE i EOG wskaźnik ten nie jest tak wysoki.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA