fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Singapur wstrzymuje szczepienia przeciw grypie

Stewardessa linii lotniczych Singapore Airlines
AFP
Singapur tymczasowo wstrzymał szczepienia przeciw grypie z użyciem dwóch typów szczepionek, w związku ze zgonem w Korei Południowej 48 osób, które zaszczepiły się przeciwko grypie - informuje "South China Morning Post".

Singapur jest pierwszym krajem, który wstrzymał szczepienia przeciwko grypie w związku ze zgonami w Korei Południowej.

Jak dotąd w Singapurze nie stwierdzono zgonów osób po tym, jak podano im szczepionkę przeciw grypie, ale mimo to władze kraju zdecydowały o wstrzymaniu szczepień z użyciem szczepionek SKYCellflu Quadrivalent i VaxigripTetra. Resort zdrowia Singapuru poinformował, że decyzja ma charakter prewencyjny.

Dwie inne szczepionki, które są używane do szczepień przed sezonem grypowym 2020/2021 w Singapurze, nadal mogą być używane.

Tymczasem władze Korei Południowej apelują do obywateli, aby szczepili się przeciwko grypie i zmniejszyli ryzyko pojawienia się w kraju jednocześnie ognisk grypy i koronawirusa SARS-CoV-2.

W Korei Południowej we wrześniu wycofano z użycia 5 mln dawek szczepionki przeciw grypie w związku z tym, że były one przechowywane w nieodpowiedniej temperaturze.

W ubiegłym roku - jak podaje południowokoreański rząd - ponad 1500 seniorów zmarło w ciągu siedmiu dni po otrzymaniu szczepionki przeciw grypie, ale zgony te nie były związane ze szczepieniem.

Przed tegorocznym sezonem grypowym Korea Południowa zamówiła o 20 proc. więcej szczepionek przeciw grypie niż przed rokiem.

Od początku września w Korei Południowej przeciw grypie zaszczepiło się 9,4 mln osób. U 1154 stwierdzono wystąpienie efektów ubocznych szczepienia.

Źródło: South China Morning Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA