fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Reuters: Merkel chce zamknąć bary, restauracje, kina i siłownie

Angela Merkel
AFP
Angela Merkel chce, aby w środę premierzy niemieckich landów zgodzili się na zamknięcie w całych Niemczech restauracji i barów od 4 listopada, aby zahamować falę zakażeń koronawirusem w Niemczech - informuje Reuters powołując się na projekt dotyczący nowych obostrzeń, z którym zapoznali się dziennikarze agencji.

Gdyby obostrzenia weszły w życie, wówczas mieszkańcy Niemiec mogliby pojawiać się w przestrzeni publicznej jedynie w towarzystwie osób, z którymi mieszkają i osób z jeszcze maksymalnie jednego innego gospodarstwa domowego.

Za złamanie tego obostrzenia grozić mają kary, choć projekt nie wskazuje jakie konkretnie.

Z projektu rezolucji ws. nowych obostrzeń wynika, że obecnie niemal w całych Niemczech wzrost liczby zakażeń ma charakter wykładniczy w związku z czym niemożliwe jest namierzenie wszystkich źródeł zakażeń co sprawia, że konieczne jest wprowadzenie surowych obostrzeń, aby opanować epidemię z nadzieją, że będzie się można z nich wycofać przed Bożym Narodzeniem.

Jeśli premierzy landów w czasie telekonferencji zgodzą się na zaostrzenie reżimu kwarantanny w Niemczech, w całym kraju zamknięte zostaną również siłownie, dyskoteki, kina, teatry, opery i sale koncertowe.

Sklepy będą mogły funkcjonować nadal, jeżeli wdrożą zaostrzony reżim sanitarny i ograniczą liczbę klientów przebywających w sklepie jednocześnie.

Restauracje będą mogły serwować jedzenie na wynos.

Otwarte pozostaną szkoły i przedszkola.

Z rezolucji wynika, że niemiecki rząd ma zapewnić pomoc finansową firmom dotkniętym przez obostrzenia.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA